- V rámci redakčního testu jsme vyzkoušeli magnetickou peněženku PanzerGlass Care
- Je lepší než MagSafe originál přímo od Applu, nebo se za cenu kolem 500 korun vyplatí?
Po představení iPhonu 12 v roce 2020 se stalo neobyčejně oblíbeným příslušenství typu MagSafe. Jde vlastně o magnetické proužky komunikující s kovovou konstrukcí na zádech iPhonů. Tímto způsobem můžete k iPhonu připevnit držák do auta, stojánek nabíječku nebo třeba peněženku. A právě jednu takovou tu máme i dnes, a sice od společnosti PanzerGlass.
Obsah článku
Cena PanzerGlass peněženky
MagSafe peněženka vyvedená ve čtyřech barvách vychází z řady příslušenství Care od dánského výrobce PanzerGlass. Zároveň s cenou kolem pětistovky (20 eur, tedy asi 510 korun vč. DPH) jde o nejlevnější příslušenství z této produktové řady. V Česku se zatím oficiálně neprodává, ale pořídíte ji na oficiálních stránkách výrobce.
Pojďme se podívat, zda jde o zajímavé příslušenství a třeba i vhodnou alternativu k výrazně dražší MagSafe peněžence přímo od společnosti Apple.
Minimalistický design
Jak už zaznělo, magnetické peněženky pro iPhony jsou na trhu již několik let. Proto rozhodně není jednoduché přijít s designem, který by byl originální a tolik vybočoval z řady; možná ani nedává moc smysl se o něco takového vůbec pokoušet.
Peněženka PanzerGlass má tvar klasické malé portmonky, tzv. card holderu. Vyrobená je z celkem pevného plastu, takže dokáže vaše karty – či jakýkoliv jiný obsah – dobře ochránit. Povrch je tvořen z jemného silikonu, díky čemuž je peněženka příjemná na dotek a snadno se udržuje v čistotě.
Ergonomie a používání
My máme peněženku v modrém provedení, ještě je k dispozici v meruňkové, černé a zelené variantě. Velikost je ve všech případech stejná, a je to příjemné překvapení, protože se do portmonky v pohodě vejdou 3 klasické karty (či doklady v podobných rozměrech).
K tomu ještě zbývá místo na pár přeložených bankovek, případně můžete místo pro bankovky nahradit čtvrtou kartou. Ale v takovém případě už jsou karty hodně nahňácané na sebe a hůř se s nimi manipuluje. Co se týče ergonomie, peněženka drží na zádech telefonu velmi přesvědčivě, a to ať už s nasazeným pouzdrem, či bez něj.
Srovnání s Apple MagSafe Peněženkou
Čistě po stránce designu a zpracování se mi portmonka od PanzerGlass zdá lepší. Nabízí víc místa pro karty a je trochu větší, i když její tvar je hranatější, díky čemuž s tělem mobilu přirozeně splývá. Také materiál je lepší, než FineWoven, pokus Applu o umělou kůži z plastových vláken. Koženou peněženku s logem Apple už zkrátka neseženete.
Na druhou stranu, peněženka od Applu vede v technologiích. Nabízí totiž integraci do systému Najít. Díky tomu stačí peněženku připnout k telefonu a okamžitě víte, kde se nachází. Zároveň s tím vás upozorní, že jste ji odepnuli ze zad – a pokud se tak stalo omylem, můžete rychle zabránit ztracení. Nic z toho bohužel PanzerGlass Care neumí, v tomto ohledu jde o „hloupou“ peněženku. I když její cena je výrazně nižší, Apple peněženku pořídíte od 1 300 do 1 800 korun.
Zdroj: Apple, PanzerGlass
Zdroj obrázků: Ondřej Horák (vlastní)