kryt na iPhone 16 Pro
  • Vyzkoušeli jsme originální kryty na iPhone 16 Pro, které prodává sám Apple
  • Nejsou levné, naopak patří mezi ty dražší, vyplatí se je pořídit?

S tímto testem jsme popravdě čekali od dne vydání nových letošních iPhonů nějaký čas, abychom si kryty dostatečně vyzkoušeli. On totiž první týden vypadá skvěle i levný produkt z Aliexpressu, ale časem se na něm začne projevovat horší kvalita jak materiálu, tak i zpracování.

Otestovali jsme dva kryty na iPhone 16 Pro, které má Apple v nabídce na svém eshopu. Konkrétně se jedná o „Silikonový kryt s MagSafe na iPhone 16 Pro – skálově šedý“ a „Průhledný kryt s MagSafe na iPhone 16 Pro“. Každý z nich stojí za 1490 korun. Což není málo, abychom byli zcela upřímní.

Silikonový kryt na iPhone 16 Pro

Na omak je kryt velmi příjemný, ostatně jako většina silikonových obalů na telefony. Textura je velmi jemná a neklouzavá, což mě přivádí k největší výhodě tohoto produktu. Jakmile ho nasadíte na iPhone, musíte být fakt hodně nešikovní, aby vám telefon z ruky vypadl. Jakmile se vám dlaně zpotí nebo jsou mokré, je to sice o něco horší, ale pořád je to lepší než když do ruky vezmete iPhone bez krytu.

Super je to i v autě. Jestliže nesnášíte, když vám telefon cestuje v přihrádce, silikon to do značné míry umí omezit a případné nárazy akusticky dobře tlumí. Co je ale horší, je nošení v kapse kalhot. Z té se silikonový kryt o poznání hůr vytahuje, zkrátka to docela drhne. Jde to, ale dře to, jak se říká.

Provedení je samozřejmě dokonalé, tady přesně dle očekávání není možné Applu nic vyčítat. Vnitřek je vystlaný materiálem připomínajícím semiš nebo Alcantaru, a to i na bocích. Přes hranu displeje silikon malinko přečnívá, u modulu fotoaparátu je to zhruba milimetr až milimetr a půl. Telefon v obalu tedy můžete pokládat jakkoliv na stůl nebo jinou rovnou plochou a nepřijde s ní do kontaktu. iPhone 16 Pro v něm drží skvěle a očekával jsem, že časté sundávání a nandávání zpět se na materiálu nějak podepíše ve smyslu vzniku určité vůle. Nestalo se tak, stále drží skvěle a opotřebení na něm není znát skoro žádné. MagSafe funguje skvěle, na nabíječce i držáku v autě drží telefon v obalu jako přibytý. Ovládací ploška nad tlačítkem fotoaparátu pracuje naprosto bez problémů.

Průhledný kryt na iPhone 16 Pro

Materiálem je v tomto případě polykarbonát, tedy velmi odolný plast, který je prakticky čirý. Ukazuje tedy iPhone v jeho celé kráse, tedy s výjimkou MagSafe kroužku. Obal je velmi lehký, iPhone obepíná opět dokonale a těsně, ani opakované sundávání jej nijak neroztáhlo. Ploška nad tlačítkem Camera Controll funguje perfektně.

Zaznamenal jsem lehké zhoršení stisku tlačítek, která jsou rovněž překryta polykarbonátem a popravdě je úchop telefonu o dost méně jistý než u silikonové varianty. Nebál bych se to přirovnat k držení iPhonu „holého“, ačkoliv kryt samozřejmě přidá něco málo k rozměrům zařízení. Musím mu nechat, že je krásně tvrdý a chrání opravdu skvěle. Bohužel však neprošel mým testem v autě, kde s ním dělal iPhone 16 Pro dost neplechu a cestoval po celé ploše přihrádky, což se neobešlo bez akustického doprovodu.

Jak se ale asi čtenář dovtípí, z kapsy kalhot se iPhone v polykarbonátu vytahuje skvěle, doslova z ní umí vyklouznout. Je otázka, jak dlouho bude udržitelný vzhled průhledného materiálu – většinou tento druh plastu má tendence v čase žloutnout. Pokud by tomu tak bylo i v tomto případě, určitě o tom napíšeme a zhodnotíme minimálně průhledný kousek ještě jednou, s odstupem.

Zdroj: autorský text
Obrázky: Jindřich Pražák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *