- Vánoce jsou za rohem a opět se šíří prodej falešných sluchátek AirPods
- Máme pro vás ale jednoduchý trik, pomocí kterého odhalíte fejky od pravých
Rozmohl se takový nešvar – falešná sluchátka AirPods. Pokud nakupujete sluchátka z druhé ruky, případně z podezřelých e-shopů za velmi nízkou cenu, dejte si pozor, abyste nespadli do pasti fejků. Těch se totiž v Česku šíří stále více. Jak je rozeznat od těch pravých?
Obsah článku
AirPods – falešné vs. pravé
Při ochraně před nákupem falešných AirPodů vám nepomůže ani sériové číslo, ani pohled na design samotného produktu. Podvodníci velmi často umí zkopírovat kompletní design produktu, včetně všech detailů, dokonce i funkce rychlého párování; prodejní balení s přesnými detaily také.
Nepomůže vám ani kontrola sériové číslo, například při schůzce s prodejcem přes inzerát. Podvodníci totiž umí na sluchátka nasadit existující sériové číslo – jakmile jej tedy zadáte do webové aplikace na stránkách Apple, zjistíte, že sériové číslo platí a vztahuje se na něj záruka. Samozřejmě vašich falešných sluchátek se to netýká, ta vůbec nepochází z továrny Apple.
Jak odhalit fejk?
S celkem účinným trikem, jak odhalit falešná sluchátka AirPods, přišel vloni o Vánocích youtuber AppleDsign. Podle něj stačí otevřít víko ochranného a nabíjecího pouzdra a prosvítit jej svítilnou, například tou na mobilním telefonu.
Co pak? Pokud ji dokážete prosvítit celou, bez stínů a tmavých míst, nejspíš lze hovořit o falzifikátu. Pravé AirPods a AirPods Pro totiž zobrazují stíny součástek umístěných ve víku. To jen dokazuje, že zatímco falešné i pravé AirPody vypadají takřka totožně, konstrukčně totožné nejsou.
Pokud se chcete ujistit, že nekupujete falešné AirPody, pořiďte je na autorizovaném obchodě, jako je Alza, iStyle, Datart, Mobil Pohotovost a u dalších „prémiových prodejců“, případně přímo na e-shopu společnosti Apple.
Zdroj: AppleDsign
Zdroj obrázků: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)