- Dnes začínají prodeje nových Apple produktů
- iPhone nenabízí oproti předchůdci nic moc nového, největší vylepšení je nové tlačítko
Obsah článku
Nové iPhony jsou samozřejmě nejlepší, nejrevolučnější a podle Applu jsou to skvělá inovativní zařízení. Problém je v tom, že v EU vlastně zase tolik inovací nepřinášejí. Pokud bychom se měli rozhodovat třeba mezi iPhonem a konkurencí v podobě Samsungu Galaxy S24 nebo Google Pixel, pravděpodobně bychom měli těžké přemýšlení. Daleko těžší, než v letech předchozích.
iPhone má novinek pomálu
I jako fanoušci Applu musíme kriticky uznat, že novinek vlastně není moc. Tou největší je tlačítko Camera Control, které jistojistě bude skvělé, užitečné, ale že by to bylo něco, kvůli čemu by stálo upgradovat i třeba z iPhone 14 nebo u méně náročných uživatelů z iPhone 13, to si nemyslíme.
Na AI si počkáme
Pak tu máme smutné téma umělé inteligence. Jako národ se specifickým jazykem, kterým mluví jen mizivé procento (defacto to není ani to jedno procento) populace naší planety, si holt budeme muset chvíli počkat, než Apple Intelligence dostanou země jazykově více zastoupené.
Co se týče inovativních funkcí, není možné vše svádět jenom na Apple. Na vině je u přeregulovaná EU, takže i zrcadlení, jako na papíře skvělou funkci, si budeme moct vyzkoušet až kdoví kdy a kdoví, jestli vůbec.
60Hz displej je přežitek
Ještě u jedné věci se musíme zastavit. Můžete mít jakkoliv skvělé barvy a jas, ale obnovovací frekvenci mají dnes na 60 Hz jenom ty skutečně levné smartphony. A pak… iPhone 16. Kdo tvrdí, že to pro cílovku není důležité, lže. Každý pozná rozdíl při procházení fotek, pohybu webové stránky nebo i jenom čtení zpráv. I „blbých“ 90 Hz by je proti základním šedesáti obrovský pokrok a oči zkrátka vnímají daleko lepší plynulost. Ti, kteří do teď používali 60Hz displej, budou v případě pořízení iPhone 16 asi spokojeni. Ale kdo někdy vyzkoušel i jenom na pár dní třeba 120 Hz, tomu se horko těžko bude dělat krok zpět na poloviční obnovovací frekvenci.
Zdroj: Apple
Obrázky: Apple, Midjourney